V Spławikowe Mistrzostwa Kół Powiatu Otwockiego

28 sierpnia 2016 w ostatni weekend wakacji nad jeziorem Łacha Nowowiejska odbyły się Mistrzostwa Kół Powiatu Otwockiego. Była to już 5 edycja tych zawodów, w której wzięli udział wędkarze Koła PZW 16 Otwock, 25 Karczew, 26 Józefów oraz 96 Celestynów. Równo o godzinie 8:25 zawodnicy rozpoczęli zmagania w dwóch kategoriach: junior oraz senior w jednej, czterogodzinnej turze. Mimo pięknej pogody, trudno było osiągnąć wysoki wynik jednak nielicznym trafiały się „bonusy” w postaci półkilogramowych leszczy.

Wśród seniorów bezapelacyjnym zwycięzcą został Sylwester Stelmach – zawodnik koła 26 Józefów. Zdobył on ponad 4500 (!) punktów. Drugie miejsce przypadło Arkadiuszowi Witosowi z Koła 96 Celestynów (1585 pkt) , zaś trzecie Markowi Trzaskowskiemu z Koła 25 Karczew (1440 pkt).

W kategorii junior zwycięstwo zdobył również zawodnik z Józefowa – Marek Grabowski – zdobywając 400 punktów. Pozostałe miejsca na podium należały do zawodników z Otwocka – Szymona Sasina i Kamila Wojciechowskiego.

Dodatkowo Koło 25 Karczew przygotowało nagrodę specjalną za największą rybę zawodów.

Otrzymała ją Magdalena Biedrzycka z Koła PZW 26 Józefów, która złowiła leszcza o wadze 605 gram.

Pełne wyniki zawodów

Podobnie jak w poprzednich edycjach, aby wyłonić zwycięskie koło wzięto pod uwagę trzech najlepiej łowiących zawodników z każdego.

Po raz drugi z rzędu Koło PZW 26 Józefów zdobyło mistrzostwo powiatu. W skład zwycięskiej drużyny, dzięki którym się to udało weszli:

Sylwester Stelmach (1 miejsce), Leszek Gajc (4 miejsce) oraz Rafał Piskorski (5 miejsce).

Drugie miejsce należało do koła 25 Karczew i zawodników: Marka Trzaskowskiego (3miejsce), Arkadiusza Święcha (10 miejsce) oraz Pawła Wieczorkowskiego (11 miejsce).

Na podium stanęli również zawodnicy koła 16 Otwock: Filip Gos (7 miejsce), Jan Kosk (9 miejsce) i Bogdan Munduć (14 miejsce).

Koło 96 Celestynów mimo znakomitego wyniku swoich dwóch zawodników (Arkadiusz Witos – 2 miejsce oraz Łukasz Kurek – 8 miejsce) znaleźli się tuż za podium ze względu na mniejszy skład drużyny.

  

Po ubiegłorocznym zwycięstwie organizatorem zawodów był zarząd Koła PZW 26 Józefów, który przygotował zarówno puchary jak i stanowiska dla startujących.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok w kolejnych edycjach!